Dlaczego pielęgnacja drzew jest tak istotna

Dlaczego pielęgnacja drzew jest tak istotna

Parki w przestrzeni miejskiej potrzebują szczególnej dbałości – drzewa trzeba regularnie przycinać, a te, które niszczą nawierzchnię dróg, usuwać. Kiedy konieczne jest frezowanie pni i kogo najlepiej zatrudnić do takich zadań? W jaki sposób pielęgnuje się drzewa w miastach? Przeczytaj nasz poradnik.

Pielęgnacja drzew – estetyka i bezpieczeństwo

Cięcia korekcyjne, instalowanie wiązań elastycznych, rozdrabnianie gałęzi – wszystkie te czynności przyczyniają się do poprawy estetyki terenu zielonego, jak również bezpieczeństwa osób przechadzających się po nim. Regularne przycinanie młodych drzew zapewnia wiele korzyści – korona jest ładniej uformowana, a drzewo lepiej owocuje. O bardziej dojrzałe drzewa także trzeba się troszczyć – martwe gałęzie należy cyklicznie usuwać, a wówczas drzewa będą wyglądały nienagannie. Wycinka jest niezbędna w przypadku, gdy konary drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pomoc specjalistycznej firmy jest potrzebna także po wichurach, kiedy połamane drzewa zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców.

Pielęgnacja drzew – uproszczone procedury

Polskie prawo ewoluuje. Procedury z biegiem lat przestały być tak dokuczliwe, jednak sama pielęgnacja ogrodów nie jest prosta. Niejednokrotnie wycinka drzew wymaga użycia ciężkiego sprzętu, ale jest on niezbędny również do ujednolicenia terenu. Wówczas warto skierować swoje kroki do firmy zewnętrznej, która zajmuje się karczowaniem drzew. Jednym z najbardziej istotnych zabiegów jest frezowanie pni wykonywane już po wycince. Specjalne maszyny rozdrabniają pozostałości po pniu. Zrębki drzew można z kolei wykorzystać np. jako surowiec energetyczny.