Czym są dożylne wlewy witaminy C?

Czym są dożylne wlewy witaminy C?

Kwas askorbinowy to składnik o szerokim spektrum działania, który znacząco przyczynia się do zwalczania chorób i wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Stosowany jest przede wszystkim w czasie jesienno-zimowym. Od połowy XX wieku posiada jednak szersze zastosowanie – przy bardzo ciężkich schorzeniach. Zweryfikujmy zatem czym są dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je zaleca.

Wlewy witaminy C – niezwykle duże stężenie

Witamina C jest składnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Sami nie jesteśmy w stanie jej wytworzyć, dlatego musimy przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z owoców). Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu weryfikuje oddziaływanie witaminy C na leczenie groźniejszych schorzeń – zapalenia stawów, niewydolności układu krążenia i mnóstwa innych. Naukowcy sprawdzają zwłaszcza wpływ witaminy C na zwalczanie komórek nowotworowych – niektóre badania starają się udowodnić, że zastosowanie niestandardowej kuracji może przynieść dużo lepsze skutki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na dostarczaniu dużych dawek tego składnika do ciała człowieka. Kuracje rozpoczynają się od 10 gramów, jest to więc wyjątkowo silne stężenie, które może pomóc zwalczyć szereg groźnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – kiedy zobaczę rezultaty

Technika podawania witaminy C, czyli kroplówka, usuwa ryzyko pojawienia się efektów ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku tradycyjnych terapii (np. tabletek). Dzięki temu choroby serca mogą zaniknąć i poprawi się wydolność organizmu, a więc rezultaty mogą być znakomite. To lekarz decyduje o kierunku leczenia i ustala stężenie, ale żeby ujrzeć trwałe skutki, terapia musi trwać około 5 tygodni.