Catering świąteczny – warto zamówić go profesjonalnej ekipie

catering świąteczny kraków

Ostatnie tygodnie roku to okres, który spędzamy głównie w rodzinnym gronie, jednakże obiady świąteczne urządzane są również w firmach. Często personel firmy przygotowuje je na własną rękę, przynosząc własnoręcznie przygotowane dania, lecz w sporych zakładach pracy ten schemat działania raczej sprawdza. Żeby zatem pomóc sobie podczas planowania firmowych spotkań wigilijnych, zarówno dużych, jak i tych w niewielkim gronie, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Jakie polskie przysmaki można zamówić w cateringu świątecznym?

Oczywiście, na wigilijnym stole powinny pojawić się typowe świąteczne potrawy. To zwłaszcza dania rybne, jak chrupiący filet z pstrąga bądź karpia, jak również zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie również zupa grzybowa. Na stole nie może brakować też krokiecików z grzybami i kapustą, które przeważnie serwowane są razem z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez przekąsek na chłodno, przykładowo bez sałatki warzywnej czy śledzia z borowikami. Powinno się także zatroszczyć się o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy polecamy makowiec, kutię z miodem albo puszysty sernik.

Catering świąteczny w firmie – omów menu z załogą

Za planowanie Bożego Narodzenia w firmie warto zabrać się z pewnym wyprzedzeniem. Powinieneś ustalić termin wydarzenia i porównać go z planem urlopów zespołu. Umożliwia to dokładne określenie potencjalnej liczby gości uroczystości, a tym samym ułatwi zamówienie wystarczającą ilość porcji. Zalecamy porozmawiać z pracownikami o menu i wspólnie zdecydować się na te dania z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Ważne jest też to, aby mieć wiedzę czy któryś z pracowników może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w deserach, bądź są w załodze firmy osoby, które nie jadają produktów pochodzenia zwierzęcego. Dla takich pracowników trzeba zamówić potrawy odpowiadające ich diecie. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne zbierają zlecenia przez większą cześć grudnia, jakkolwiek nie powinno się zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]