Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Uzyskaj więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zwykle źródłem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na etat, zaś ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, aby sumiennie pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli część czytelników – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu oraz wygoda

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się w szczególności ze względu na dobro finansów. Jeśli powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom, zyskamy gwarancję, iż potencjalne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się wystawieniem grzywien. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność pracy oraz funduszy – nie trzeba zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani zatrudniać księgowego na stałe. Należy też napomknąć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Współcześnie nie trzeba już codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, ponieważ mnóstwo kwestii można koordynować z księgowym komunikując się przez e-mail.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się wyłącznie cennikiem porad – nadzwyczaj niskie ceny usług na ogół oznaczają ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści zdobyli stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]