Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

Jeśli potrzebujesz akcesoriów szalunkowych, koniecznie odwiedź ten adres.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, korki i stożki, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać odpowiedni rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające spiąć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie można nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe oferują najwyższej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i są dostępne w przystępnych cenach.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]