Podpory stropowe i ich zastosowanie

Podpory stropowe i ich zastosowanie

Znajdź podpory szalunkowe na http://tinyurl.com/y3evws6v.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są stosowane? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej funkcja

Pośród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy typ używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można zalać strop betonem i stosowne jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można używać ich w różnych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także elementy wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się wysoką jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]