Okna drewniane – alternatywa dla PCV

Okna drewniane – alternatywa dla PCV

Kup okna drewniane Małopolska na www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wykorzystywanym typem okien. Potem zostały wyparte przez modele wyprodukowane z PCV, ale obecnie na powrót zwracamy uwagę na ich zalety. Odpowiednio zamontowane oraz konserwowane okna drewniane są w stanie bowiem wytrzymać dłużej niż okna plastikowe, przy czym ich kupno pochłonie porównywalną kwotę. Poza tym w niektórych przypadkach ich zastosowanie okaże się niezbędne – czasem zwyczajnie nie możemy postawić na któryś z bardziej nowoczesnych modeli. Kiedy więc powinniśmy ich użyć? Z jakich materiałów są wykonywane?

Okna drewniane – surowce

Okna drewniane produkowane są tylko z wyselekcjonowanych rodzajów drewna. Obecnie najczęściej stosuje się sosnę, jesion oraz dąb. Z uwagi na wytrzymałość na wodę oraz promienie słoneczne, producenci okien nierzadko wybierają gatunki spoza Europy – meranti, mahoń czy teak. Te drugie są trochę bardziej kosztowne, ale należy zdać sobie sprawę, iż potrzebują mniej intensywnych konserwacji oraz łatwiej znoszą użytkowanie w ekstremalnych warunkach. Dla większości osób ich atutem będzie również fakt, że często wyglądają korzystniej niż te wyprodukowane z krajowych rodzajów drewna.

Okna drewniane – gdzie będą najlepiej pasować?

Okna drewniane mogą być używane jako alternatywa dla produktów z PCV – są od nich mniej kosztowne, zaś sprawdzą się tak samo dobrze. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, są też stosowane podczas rewitalizacji wiekowych posesji. Wykorzystanie innych materiałów może bowiem prowadzić do trudności w kontaktach z konserwatorem – kończącymi się nawet wysokimi mandatami.

Siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]