Niezastąpione na każdej budowie – o szalunkach

Niezastąpione na każdej budowie – o szalunkach

Znajdź szalunki Kraków na sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki, nazywane również deskowaniem, to chwilowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie murów budynków. Przeważnie używa się ich w przypadku wylewania murów z betonu – wówczas są one potrzebne do tego, żeby nadać im odpowiedni kształt i nie dopuścić do rozlewania się kompozytu. Ponadto szalunki stosuje się również w trakcie wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie umożliwia przygotowanie przestrzeni na okna, drzwi i bramy. W tym wpisie objaśniamy, z czego robi się współczesne szalunki i jak mogą nabyć je inwestorzy.

Z jakich materiałów wyprodukowane są szalunki?

Najstarszym typem szalunków jest struktura utworzona z drewnianych desek albo mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami, która po rozebraniu może być wykorzystywana powtórnie. Demontaż takich szalunków jest jednak kłopotliwy – większość inwestorów oraz wykonawców stawia więc użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do szybkiego i łatwego rozkładania bądź składania. Tego rodzaju szalunki wykonuje się ze sklejki, drewna lub metalu, jak również łączyć w sobie dwa a nawet trzy surowce. Na ogół jednak wykorzystuje się sklejkę – przeważnie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję scalają łączniki, belki, głowice ze aluminium lub stali i narożniki.

Wypożyczenie szalunków – kiedy warto?

Przedsiębiorstwa cyklicznie parające się pracami budowlanymi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku ekip, które zwykle świadczą inne usługi czy inwestorów, którzy zamierzają zamierzających wybudować jeden obiekt. Kupno wszelkich modułów koniecznych do skonstruowania szalunku byłoby zupełnie odpowiedzialne finansowo . Znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem jest wypożyczenie szalunków.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]