Budowa domów z bali – budownictwo w technologii zrębowej

Budowa domów z bali – budownictwo w technologii zrębowej

Budowa domów z bali - kliknij tutaj po więcej szczegółów o tej usłudze.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są budowane coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy takie wznosi się z wykonanych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To stara metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Powiększająca się nieustannie popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w takiej technologii prezentują się nadzwyczaj ładnie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje wyjątkowa atmosfera, dzięki której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. To właśnie z tego powodu domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego wiele czasu i niezwykle drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które w zdecydowanej większości przypadków generują duże straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w świetnym stanie całe lata. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego również pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali naprawdę często zobaczyć można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są obecnie z chęcią wznoszone też w innych regionach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, co sprawia, że są odporne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być spotykane we wszystkich zakątkach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest potrzebna

Stawiając na dom z bali, powinno się pamiętać, by zarówno wykonanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych zlecić profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie ukażą się niemiłe niespodzianki.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]