Co warto wiedzieć o skiturach?

Co warto wiedzieć o skiturach?

Szukasz korzystnej oferty skitur? Nie zwlekaj! Skieruj się na ten link.

Gros osób wybierających się w góry zimą, jedzie tam zwykle tylko po to, żeby spędzać dni na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz wziąć udział w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – przeznaczone jedynie dla obeznanych w górach narciarzy

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych banalnym odpoczynkiem w góralskim domku i okazjonalnym zjazdem z przepełnionych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na doznawanie ich piękna w trakcie stosunkowo trudnych, a zarazem niesłychanie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana jedynie dla doświadczonych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które potrafią też posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich nart oraz butów.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników skitur są bezspornie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni jedynie do skitur organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam wspaniałe warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4000 metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś trasa będzie adekwatna do posiadanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą zwrócić się o pomoc organizatora skitur i jego instruktorów.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]