Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Tutaj zdobędziesz więcej informacji o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce.

Choć małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, zatem nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w potopie wiadomości o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych czy sportowych i godnych zwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce – co tu odkryjesz?

Żeby pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale także o ekspozycjach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapę, na której prędko znajdą muzea i zabytki, hotele, motele i kempingi, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Prócz tego dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi regiony agroturystyczne, urok parków narodowych i krajobrazowych oraz zamek na Wawelu.

Witryna o atrakcjach turystycznych Małopolski dba także o zagranicznych odwiedzających

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych południowych miejscowości. Informacje znajdujące się na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale także w m.in w języku rosyjskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Niesłychanie wartościowy dla cudzoziemców może być również dział Rozmówki, gdzie poznają ważne słówka i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wczasów w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na terenie Małopolski.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego