Wyprawy w góry – nie tylko Tatry

Wyprawy w góry – nie tylko Tatry

Oferta wypraw w góry w najlepszej cenie. Sprawdź co dla Was mamy.

Mnóstwo osób wykorzystuje swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zazwyczaj rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak zaczynają poszukiwać czegoś więcej. Szukają nowych wyzwań – ich marzeniem stają się wycieczki w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wędrówki na szczyty leżące w oddalonych od naszego kraju rejonach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Aktualnie przed amatorami górskich wypraw otworem stoją tak nasze krajowe i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale również najwyższe wzniesienia Azji, Afryki czy Meksyku. Z całą pewnością ogromnym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Kazbek czy Elbrus. Oczywiście asysta agencji mnóstwo ułatwia, ale jej pracownicy nie zdobędą szczytów za nas. Wymagana jest wysoka sprawność fizyczna, która pozwoli nam znieść trwającą wiele godzin wędrówkę z bardzo ciężkim, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem z dostosowaną do warunków klimatycznych odzieżą oraz specjalistycznym sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawia się uczestnikom?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce wysokogórskiej – na Pik Lenina, Elbrus, bazę pod Annapurnąlub Mount Everest – wymaga się wcześniejszego doświadczenia w zbliżonych do takich wyprawach, ponieważ im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem oraz przemieszczania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to warunki, które należy bezwzględnie spełnić. Nie wolno zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się zatem umiejętność pracy w grupie. Podczas wyprawy w góry konieczne jest bezwzględne dostosowanie się do decyzji, które podejmowane są przez lidera grupy.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]