Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Jeżeli ciekawi Cię najlepsza oferta trekkingów, wejdź na www.exploruj.pl

Wycieczki w góry mogą przybierać wiele form. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez całodniowe, piesze marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w wędrówkach po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jakkolwiek za nieraz ogromny wysiłek zyskujemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dopasuj stosowny stopień trudności do swojego doświadczenia

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają trzy stopnie trudności wypraw w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zintensyfikowanego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga solidnej kondycji i minimum minimalnej praktyki w górach – chociażby w Tatrach. Trzeci stopień to wyprawy dla jednostek z doskonałą sprawnością fizyczną, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, a także niebojących się ciężkich warunków biwakowania w czasie wielodniowej wyprawy.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju rozrywki najbardziej cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś idzie o pozostałe pasma Europy, dużym uznaniem szczycą się Karpaty Wschodnie, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Góry Przeklęte na Bałkanach oraz Alpy. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]