Trekkingi – góry to nie tylko wspinaczka

Trekkingi – góry to nie tylko wspinaczka

Zobacz trekkingi Himalaje na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po najwyższych szczytach utożsamiamy zwłaszcza z bardzo doświadczonymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się najczęściej tego typu kwalifikacje – w wielu pasmach poprowadzono wszak trasy, z którymi poradzi sobie każdy turysta – jeśli oczywiście będzie wyposażony w odpowiednie sprzęty, czyli buty z przyczepną podeszwą i kijki zapewniające stabilność na nierównych szlakach. Na najniebezpieczniejszych odcinkach potrzebna okaże się również obecność sprawdzonego instruktora, który powie, jak używać dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach jednak będzie on niezbędny? W jakich miejscach najczęściej organizowane są trekkingi?

Sprzęt do trekkingu

Trekkingi bywają czasem prowadzone w bardzo technicznym terenie, co sprawia, że potrzebne okazują się narzędzia ułatwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi wśród nich są na pewno raki, które zapewnią przyczepność również na śliskich szlakach – a na wysokich górach spotkać je można również latem. Na stromych podejściach pomocny będzie też czekan. Do obsługi tych akcesoriów niezbędne będą właściwe umiejętności – z tego względu niedoświadczeni klienci na trekkingi powinni udać się razem z instruktorem, bo ten pokaże nam, jak bezpiecznie przejść trasę.

Najchętniej wybierane trasy na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie szczególnie ciekawych miejsc na Ziemi, które zazwyczaj są niedostępne dla większości gości. Najczęściej organizowane są w wysokich pasmach – krajowi górołazy chętnie wyjeżdżają w słowackie Tatry, a poza tym w Alpy czy na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem wśród fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Ci z nas, którzy mają już pewne umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam między innymi u podnóża K2 i Broad Peak.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]