Trekkingi górskie w Dolomitach – dlaczego warto?

Trekkingi górskie w Dolomitach – dlaczego warto?

Kliknij tu po więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Miłośnicy czynnego wypoczynku zapewne przebyli nieomal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które położone są w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Naturalnie wywołują one zachwyt, niemniej jednak osoby często uprawiające ten typ sportu po jakimś czasie pragną doświadczyć na nowo podekscytowania płynących z wypraw po nieznanym zakątku świata. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do szlaków w polskich górach, gdy można podziwiać imponujący krajobraz włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – wyznaczono w nich też bezpieczne szlaki krajobrazowe

Dolomity, czyli masyw górski leżący całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się pokaźną ilością turni, baszt skalnych i poszarpanych grani, które w trakcie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to też jedno z najpiękniejszych pasm górskich naszego kontynentu (o ile nie całego świata!), nic więc dziwnego, iż w 2009 roku wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występują wysokie pionowe skalne ściany, liczne urwiska i bardzo strome stoki, wytyczono w nich też sporo bezpiecznych tras, z którymi poradzą sobie turyści mający jakieś doświadczenie w trekkingu.

Brenta i szczyty Tre Cime – co warto zobaczyć na trekkingu we włoskich Dolomitach?

Początkujących entuzjastów trekkingu zapewne oczaruje przejście przez te góry po via ferratach, czyli po trasach turystycznych wyposażonych w mocne liny asekuracyjne. Scenariusz wypraw tego typu jest tak skonstruowany, aby członkowie grupy mieli czas na naukę podstaw asekuracji i metod poruszania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i wyróżniający się dobrym przygotowaniem fizycznym turyści będą zadowoleni z przeprawy trasą po graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla wielu turystów fizycznie bardzo forsowna, ale ten, kto będzie w niej uczestniczył z pewnością jej zapamięta ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić też w atrakcyjny sposób zimowe miesiące, poruszając się po mało stromych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. szczytami Tofanów czy szczytami grupy Dolomiti di Sesto.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]