Kilka słów o kortach tenisowych

Kilka słów o kortach tenisowych

Dowiedz się więcej o kortach tenisowych Kraków

Miejsca kryte, wyposażone w oddzielne źródło światła oraz w pełni innowacyjne stanowią komfortowe korty tenisowe. Miejsce takie musi gwarantować że sportowcy nie doświadczą niebezpiecznych urazów, na które najdotkliwiej narażone są łokcie i więzadła. Rekomendowane, szczególnie dla początkujących, jest kierowanie się na korty o powierzchni elastycznej. Dopiero gdy zdobędziemy większe umiejętności możemy wypróbować grę na twardej powierzchni kortu.

Podnieś swoją kondycję na kotrach tenisowych

Korty tenisowe są wspaniałą możliwością do wykorzystania wolnego popołudnia w czynny sposób. Aktywność fizyczna znakomicie wpływa na odporność organizmu, ale trzeba być świadomym tego, że tenis ziemny to aktywność wymagająca dużej mocy mięśni, dokładności i umiejętności. Pierwsze kroki na korcie mogą być ciężkie, ale pod okiem znakomitego instruktora z pewnością wdrożymy się w tajniki tenisa ziemnego. Uczestnicząc w treningach na dobrze wyposażonych kortach tenisowych, zminimalizujemy ryzyko pojawienia się kontuzji. Możemy również uprawiać sport na obiektach zamkniętych, które przy tutejszych warunkach klimatycznych są niezbędne.

Gra na kortach tenisowych nie musi być kosztowne

Dyscyplina ta od zawsze uchodzi za niezwykle snobistyczny. Pamiętajmy, że jest wariant użyczenia niezbędnych przyrządów, zwłaszcza, że sport ten nie należy rzecz jasna do najtańszych. Więc jeśli chcemy trenować tylko amatorsko decydujmy się na takie korty tenisowe, które umożliwiają wypożyczenie sprzętu tenisowego znakomitej klasy.

Siedziba:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]