Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

W tym miejscu poznasz korzystną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Wspinaczka na górskie szczyty to fantazja licznych podróżników, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Niezapomnianych przeżyć na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Obieżyświatów przyciągają przede wszystkim możliwość obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku, przepiękne widoki, a także kurczące się już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Uhuru, Mawenzi i Shira – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymaga solidnej preparacji – z uwagi na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda sprawia, że zdobycie masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez około 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co musimy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest również zrobić zapas medykamentów przeciw malarii. Przed zarażeniem się ochroni również odpowiednia profilaktyka – używanie preparatów odpędzających insekty, a także nakładanie odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A jak zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]