Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Skieruj się tu po więcej szczegółów o trekkingi Himalaje.

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to dużo elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie napomknąć też o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry są polem zmagań zawodowych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas zatem popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Trudności sprawia również samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkowym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum bądź Himalaje sporadycznie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednak, że te góry leżą poza ich zasięgiem, bo częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Lhotse, Shishapangma czy Everest. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]