Optymalizacja stron internetowych – najważniejsze, co musisz wiedzieć

Optymalizacja stron internetowych – najważniejsze, co musisz wiedzieć

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, aby była ona jak najczęściej odwiedzana przez internautów. Ale co zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki właściwie wykonanej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji stron internetowych?

Prawidłowo wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej tekstów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Optymalizując grafikę trzeba zwrócić uwagę na objętość plików oraz rodzaj zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Staranna optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu wysokich wyników wyszukiwania i zwiększa popularność serwisu. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że powinna być ona przyjazna dla użytkowników.