Koszulki reklamowe – dlaczego są świetną formą reklamy

Koszulki reklamowe – dlaczego są świetną formą reklamy

Koszulki z nadrukiem to nie tylko perfekcyjna metoda reklamy firmy, ale także niestandardowy pomysł na podarek. Jak można posłużyć się podkoszulkami z nadrukiem? Jakie techniki nadruku stosuje się obecnie przy produkcji takich t-shirtów?

Personalizowane koszulki mają mnóstwo zastosowań

Podkoszulki są często wykorzystywane w promocji – służą do reklamy przedsiębiorstw, oferowanych produktów i wydarzeń. T-shirt ze spersonalizowanym napisem może być wręczany uczestnikom targów edukacyjnych bądź imprez muzycznych. Firmowe logo nadrukowane na podkoszulkę jest czytelne i w kilka sekund przyciąga uwagę potencjalnych odbiorców. Koszulki z nadrukiem można też użyć do integracji pracowników urzędu, na przykład jako część wspólnej identyfikacji ubierany w trakcie imprez bądź szkoleń firmowych. Ponadto koszulki ze spersonalizowanych nadrukiem można użyć do celów innych niż marketing – to idealny pomysł na podarunek, między innymi z okazji dnia urodzin, Dnia Dziadka lub zakończenia studiów. Impreza w gronie przyjaciół oraz rodziny przeniesie się na kompletnie nowy poziom, jeśli każdy obecny założy t-shirty z pomysłowym napisem.

Sitodruk, folia flock i pozostałe technologie nadruku na koszulkach reklamowych

t-shirty reklamowe powstają dzięki użyciu najlepszych technik druku. Najczęściej jest nim sitodruk, czyli metoda, w której pojedynczy kolor wzoru jest odzwierciedlony oddzielnie na siatce, np. z włókien albo metalowej. Potem specjalna farba przeznaczona do tkanin jest przeciskana przez ten szablon. Odtworzone w ten sposób grafiki bądź teksty wyróżniają się niesłychaną trwałością – koszulki można prać wiele razy nie martwiąc się o spranie nadruku. Sitodruk umożliwia wykorzystanie praktycznie dowolnej barwy, jak również uzyskanie ciekawych efektów, między innymi gradientów, a dodatkowo opłaca się niesłychanie przy wysokich nakładach. Do druku na gadżetach reklamowych korzysta się także z folii flock, transferu cyfrowego, tampodruku oraz termodruku. Termotransfer przydaje się do małych druków – nawet jednej sztuki! Technika ta polega na wgrzaniu w materiał folii flex bądź flock. Także w tym przypadku nadruk ma ogromną wytrzymałość.