Filmowanie z powietrza dla biznesu – wybierz doświadczonego operatora

Filmowanie z powietrza dla biznesu – wybierz doświadczonego operatora

Zdjęcia z lotu ptaka bezsprzecznie ozdabiają każdą produkcję filmową. Nieważne, czy rejestrowana jest siatka ulic metropolii, obszary leśne czy też tereny nad jeziorami bądź rzekami, z powietrza prezentują się zazwyczaj znacznie bardziej efektownie niż z z poziomu horyzontu. Nie dziwi zatem to, iż filmowanie z powietrza jest chętnie stosowane przez twórców różnych produkcji – zarówno tych artystycznych, jak i komercyjnych. Do niedawna ich sfilmowanie było szalenie drogie i uciążliwe – wiązało się z skorzystaniem z odpowiedniego sprzętu oraz koniecznością wypożyczenia samolotu lub helikoptera. Współcześnie jednak filmowanie z powietrza jest znacznie mniej kosztowne i dość proste pod względem logistycznym – używa się w tym celu drona. O czym pamiętać wybierając specjalistę, który przygotuje dla nas takie zdjęcia? Dlaczego należy postawić na takie rozwiązanie?

Filmowanie z powietrza w klipach dla instytucji i biznesu

Filmowanie z powietrza to metoda, którą powszechnie stosuje się w przeróżnych projektach reklamowych. Rewelacyjnie zdaje egzamin w filmach promocyjnych. Nie ma tu znaczenia to, czy idzie o krótkie filmy, czy może długie, kilkunastominutowe produkcje. Zdjęcia z lotu ptaka mogą urozmaicać klipu albo też stanowić jego większość (a w niektórych przypadkach nawet jego całość). Filmy z tego typu zdjęciami są odpowiednie do reklamy rozmaitych firm – zarówno niedużych inicjatyw, jak i szerokich przedsięwzięć. Znakomicie zdają egzamin także w promowaniu działalności lokalnych władz (zwłaszcza, jeśli chodzi o produkcje adresowane do turystów i dotyczące budowy infrastruktury) czy instytucji zajmujących się ekologią. Filmowanie z drona to również świetna metoda na to, aby zaprezentować stopień zaawansowania i rozmiar przeróżnych inwestycji – m.in. przemysłowych, budowlanych bądź drogowych.

Do filmowania z powietrza wybierz wykwalifikowanego operatora z certyfikatem

To, jak będą prezentować się produkcje z ujęciami z drona zależy w znaczącym stopniu od umiejętności operatora urządzenia. Sporo informacji na temat jego doświadczenia oraz jakości drona i wykorzystanego w nim aparatu, przekażą nam spoty, które ta firma do tej pory wykonała – zazwyczaj mamy możliwość zapoznać się z nimi online. Sterujący sprzętem rejestrującym powinien dysponować także świadectwem kwalifikacji operatora drona (UAVO), poświadczający jego zdolności i uprawniającym do legalnego prowadzania lotów komercyjnych w zasięgu wzroku (VLOS) oraz poza zasięgiem wzroku (BVLOS).