Czy warto skorzystać z usług firmy SEO?

Czy warto skorzystać z usług firmy SEO?

Szukasz najkorzystniejszej oferty kampanii SEO? Nie wahaj się! Kliknij w to miejsce

Firmy oraz administratorzy sklepów internetowych, którzy marzą o tym, żeby pojawiać się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce, są w stanie to uzyskać na minimum kilka sposobów. Pierwszy, którego nie zaleca się, to próbowanie starań na własną rękę. Nie mając wiedzy w tematyce SEO i nie obserwując regularnie wiadomości o zmianach w algorytmie Google, ciężko postępować dobrze i – co najistotniejsze – efektywnie. Kolejny sposób to zatrudnienie na etat profesjonalnego SEOwca, aczkolwiek nie każda firma może sobie na to pozwolić powodu ograniczeń budżetu. Trzecie wyjście to nawiązanie współpracy z agencją SEO. Wydatki wygospodarowane na zadania agencji SEO można dopasować do możliwości finansowych zlecającego. Zaletą kooperacji z agencją SEO jest to, że pomijając fachowców od SEO w zatrudnione są tam także osoby od kampanii Google Ads, projektowania graficznego, programowania i copywritingu służące rzeczowym wsparciem w tych obszarach.

Firma SEO – wybierz tę, która istnieje w branży od lat

Agencji SEO w naszym kraju jest sporo. Czym kierować się w trakcie poszukiwań firmy, która zwiększy naszą widoczność w SERP? Warto wybrać markę, która istnieje na rynku od kilkunastu lat. Liczba firm SEO, a również tych kreatywnych i reklamowych, z każdym rokiem rośnie, co nie zawsze gwarantuje odpowiednią jakość usług. Współpracując z firmą, która funkcjonuje od mniej więcej dziesięciu lat, można mieć zaufanie, iż dysponuje ona dużym doświadczeniem i może bez trudu zaprezentować szerokie portfolio swoich dotychczasowych prac. Na stronach agencji SEO nierzadko dodawana jest sekcja „Case study”. Przed zatwierdzeniem umowy wypada zapoznać się ze studia takich przypadków, żeby sprawdzić, jakich wyników można oczekiwać po agencji, a także to dla jakich branż pracowała i z jakimi zadaniami przyszło im się zmierzyć. Solidna agencja SEO to taka, która pracuje transparentnie: pisze o planach prac na nadchodzące tygodnie, a także przesyła raporty z wykonanych działań i ich rezultaty.

Następny istotny aspekt to personalizacja oferty i dostosowanie strategii działań do profilu działalności, którą prowadzi zleceniodawca agencji. Jeśli agencja SEO na chęć współpracy odpowiada w kilka minut, a oferta sprawia wrażenie gotowego szablonu, należy traktować to jak sygnał ostrzegawczy. Po otrzymaniu zapytania pracownik sumiennej agencji SEO powinien skontaktować się z zainteresowanym klientem, żeby dopytać o pomocnicze informacje o firmie, nieodzowne do utworzenia dla niej wszechstronnej oferty. Chodzi o dane, których nie da się wyszukać na własną rękę online, jak przykładowo informacja o prowadzonych do tej pory pracach SEO oraz o najistotniejszych dla klienta usługach czy produktach, które stara się wypromować.

Jaki system rozliczeń z agencją SEO jest najkorzystniejszy?

Z nieufnością należy podejść do agencji SEO, które oferują typ współpracy z opłatą za uzyskany wynik. W takim systemie klient rozlicza się z firmą SEO dopiero wówczas, gdy słowa kluczowe uzyskają wskazane w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (np. wejdą do pierwszej strony wyników lub do Top3). To w dalszym ciągu często napotykany rodzaj rozliczeń, jednak wiąże się ze sporym niebezpieczeństwem – można bowiem osiągnąć błyskawiczne rezultaty przy pomocy łamania zasad określonych przez Google. Nieustannie uaktualniany algorytm także nie ułatwia dotrzymania obietnic składnych zleceniodawcy, więc odpowiedzialna agencja SEO nigdy nie gwarantuje zdobycia konkretnych efektów. Co do ceny za działania firmy SEO, to z rzadka jest ona stała – najczęściej w pierwszych tygodniach po zawarciu kontraktu niezbędne jest zaangażowanie pokaźniejszego budżetu, żeby wykonać szczegółowy audyt SEO, a potem wcielać w życie wszelkie wymienione w nim prace. W kolejnych miesiącach współpracy, jak witryna zleceniodawcy zostanie już zoptymalizowana, wydatki na działania są znacznie mniejsze.

Siedziba:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]