Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Szukasz korzystnej oferty kursu Adobe Photoshop? Nie czekaj! Wystarczy kliknąć na ten link.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od lat stara się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć pracę w branży gamingowej lub filmowej, ponieważ te sektory rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego oraz postaci stosują głównie specjalistyczne oprogramowanie. Znając te realia ogromna grupa początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast stara się przyswoić sobie znane programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – nieograniczona wolność dla twórców

Jest mnóstwo programów wykorzystanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że służył głównie jako narzędzie do obróbki zdjęć, błyskawicznie stał się podstawowym softwarem game developerów oraz artystów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak m.in. ArtRage, Clip Paint Studio czy Affinity Photo, w których przy zastosowaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające malunki wykonane farbami akwarelowymi, farbami akrylowymi lub temperą. Digital painting daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania nietrafionych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba przecież uzupełniać!

Kurs malarstwa cyfrowego online to więcej niż tylko nauka podstaw funkcjonowania programu

Właściwie lekcje malarstwa cyfrowego przebiega tak jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, jednakże aby rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a jednocześnie poznać istotne techniki wykorzystania pędzli oraz wszelkie opcje oprogramowania, rekomendujemy zapisać się na kurs opracowany przez biegłego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum tematów jakie omawiają takie kursy jest szerokie i nie uczą one wyłącznie podstaw funkcjonowania programu. Ważne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem kursu.

Siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]