Tenis dla dzieci

Tenis dla dzieci

Jesteś zainteresowany ofertą szkoły tenisa dla dzieci Kraków? Kliknij tu.

Aktywność ruchowa jest niezbędna i zalecana w każdej formie, jednak nie wszystkie dzieci preferują sport. Jak zmotywować je do wysiłku? Do wyboru mamy wiele ciekawych form, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko oryginalny sposób wykorzystania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla najmłodszych, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie doświadczenia z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą brać udział w zajęciach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego zestawu, który zapewni mu komfort rozgrywek, skuteczną naukę i satysfakcję.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa aktywność fizyczna, jednak do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki niezbędny jest ubiór do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej wątpliwości. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które pozwolą na wybór idealnej rakiety. Dobra decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania umiejętności grającego. Rakieta zawiera ważne cechy oraz właściwości i na ich bazie dopasowujemy ją do swoich umiejętności. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są nieduże. Nierzadko zdarza się, że dorośli kupują swym dzieciom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Pozostaje sprawa rączki do rakiety, która odgrywa ważną rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Kiedy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Okres dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, należałoby to odpowiednio wykorzystać i zapisać na zajęcia tenisa już małe dziecko. Kwestia, która pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała okazja do nawiązywania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych form gry. Co więcej tenis w grupie gwarantuje niezwykłą atmosferę i zdrową rywalizację sportową.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych możliwości oraz potrzeb. Pod okiem kompetentnego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Siedziba:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]