Czy warto zapisać się na kurs górski?

Czy warto zapisać się na kurs górski?

Szukasz korzystnej oferty zimowego kursu turystyki wysokogórskiej? Nie czekaj! Skieruj się na ten link.

Góry są niebezpieczne, ale także są piękne. W zasadzie co parę dni, a w szczególności w miesiącach, kiedy wczasowicze masowo odwiedzają modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w pobliżu znanych szczytów, w mediach informują o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez należytego przeszkolenia porwali się na wyprawę szlakiem o znacznej trudności. Zatem miłośnikom wysokich gór pragnącym przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie nie tylko z survivalu, władania czekanem i asekuracji

Najlepszym sposobem, aby nabyć nieodzowne umiejętności jest odbycie kompleksowego szkolenia pod okiem profesjonalistów z każdego z najistotniejszych obszarów związanych ze wspinaczką górską, czyli ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Dzięki ich wskazówkom partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo prawidłowego poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, używania czekanu, przyswoją sobie reguły asekuracji, autoasekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co istotne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które są potrzebne w przypadku przeróżnych nieprzewidzianych wypadków. Kurs omawia także zasady poprawnego działania w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada ogromne doświadczenie jako organizator wypraw w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Polsce oraz w Austrii) w niewielkich grupach, które przeważnie nie przekraczają 6 osób. Dzięki temu zdobywanie nowej wiedzy odbywa się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość czasu i uwagi, by mogli oni skutecznie przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się w górach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]