Sprzedaż złota inwestycyjnego – inwestuj kupując ten kruszec

Sprzedaż złota inwestycyjnego – inwestuj kupując ten kruszec

Zobacz, gdzie zamówić złoto lokacyjne.

Polacy coraz częściej martwią się o emeryturę i o zabezpieczenie się na potencjalną “czarną godzinę”. Z tej przyczyny zazwyczaj dążą do tego, żeby od czasu do czasu odkładać nadwyżkę pieniędzy na koncie czy też na lokacie w banku. W ostatnim czasie jednak ta metoda jest coraz mniej korzystna – niskie oprocentowanie lokat i postępująca inflacja sprawiają, iż oszczędności nie dają profitu, a nawet z miesiąca na miesiąc ich siła nabywcza się obniża. Nie zaskakuje zatem fakt, że wzrasta zainteresowanie alternatywnymi metodami inwestycji, w tym też kupnem złota inwestycyjnego.

Czy artykuł ze złota jest złotem lokacyjnym?

Inwestowanie w kruszce opiera się na kupieniu ich w momencie, gdy ich wartość na rynku jest niewysoka i ich odsprzedaży, jeżeli ta cena wzrośnie. Ale warto mieć na uwadze, że nie każdy produkt ze złota jest traktowany jako złoto lokacyjne, toteż np. skupowanie złotych łańcuszków ciężko nazwać inwestycją w złocie. To, co należy nazywać złotem lokacyjnym jest wyraźnie określone przez prawo w Polsce, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według aktualnych przepisów jest to przede wszystkim kruszec próby nie mniejszej niż 0.995 w płytkach bądź sztabkach. Natomiast monety bulionowe ze złota muszą spełnić inne przesłanki, aby zostały uznane za złoto inwestycyjne. Muszą posiadać próbę nie mniejszą niż 0.900, być wybite po roku 1800 i co ważne – muszą być dopuszczone jako środek płatniczy w państwie, które je wybiło. Monet bulionowych nie uznaje się jako okazy kolekcjonerskie, toteż nie są numizmatami. Przepisy określają jeszcze jeden typ złota inwestycyjnego, a mianowicie złoto w postaci papierów wartościowych.

Sprzedaż złota lokacyjnego online – co oferują polscy dostawcy?

W ofercie krajowych sprzedawców złota inwestycyjnego bez problemu spotkać można złote sztabki, jak i popularne monety bulionowe z m.in. Austrii oraz RPA. Zakupy można dokonywać też przez internet i nie jest to propozycja tylko dla największych inwestorów. Ci z mniej zasobnym portfelem znajdą w internecie bardzo zróżnicowaną ofertę sprzedaży złota w sztabkach o wadze 5, 2, bądź 1 g, jak i złotych monet o wadze 1/10, 1/4 i 1/2 uncji trojańskiej. Dostępne jest również złoto w tzw. „combibarach” pozwalających na odcięcie, a następnie zbycie indywidualnych sztabek złota.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]