Myślisz o inwestycji na przyszłość? Rozważ srebro bulionowe

Myślisz o inwestycji na przyszłość? Rozważ srebro bulionowe

Znajdź srebro bulionowe.

Monety bulionowe, nazywane także monetami lokacyjnymi, to kolejna opcja dla osób chcących lokować swój kapitał w kruszce. Oczywiście, najpopularniejszym metalem szlachetnym również w tym obszarze inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatniej dekadzie coraz więcej mennic państwowych wypuszcza monety bulionowe ze srebra, które błyskawicznie zdobyły żarliwych zwolenników, zwłaszcza wśród inwestorów z nieco mniej zasobnym portfelem.

Srebrne monety bulionowe to rozsądniejsza inwestycja niż monety kolekcjonerskie

Można rzec, iż srebro bulionowe jest właściwie nowością inwestycyjną. Sporządzane są w mennicach kilku krajów, na dodatek dopiero od lat 80-tych ubiegłego wieku (pojawiły się jako pierwsze w Kanadzie, w Chinach oraz w Meksyku). Mimo, że kupowane przez inwestorów od prawie pół wieku, ich oferta nie jest w dalszym ciągu tak obszerna jak podobnych złotych monet. Srebro bulionowe jest jednak dobrą propozycją dla osób chcących zróżnicować swoje aktywa, a których nie stać na inwestycje w złoto czy też platynę lub które obawiają się inwestować w nieco droższe monety kolekcjonerskie ze srebra. Z jakiej przyczyny monety bulionowe uważa się za rozsądniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z tego samego kruszcu? Koszt zakupu monet kolekcjonerskich w roku emisji zawsze zdecydowanie przekracza koszt metalu szlachetnego, z którego powstały. Wpływa na to w największym stopniu ogólny koszt wybicia numizmatu (między innymi stworzenie przez grafika oryginalnego projektu i wytworzenie stosownych matryc). Nie bez znaczenia ma również to, iż monety kolekcjonerskie emitowane są w ograniczanej liczbie sztuk, co z marszu potęguje na nie popyt. Nie znaczy to jednak, iż z czasem ich wartość będzie stopniowo rosnąć! Należy mieć na uwadze, że tak jak jakikolwiek okaz kolekcjonerski, monety te będą warte tyle, za ile pragnie je nabyć przyszły kupiec. Z kolei monety bulionowe ze srebra pozbawione są aspektu kolekcjonerskiego (ich wizerunek modyfikowany jest bardzo rzadko, a zarazem nie mają limitowanego nakładu), toteż ich wartość silnie powiązana jest z wartością rynkową srebra.

Srebro bulionowe – jakie monety kupimy od krajowych dystrybutorów?

Srebro jest tanim kruszcem, w związku z tym monety bulionowe z tego metalu z rzadka wybijane są w nominale niższym niż 31,1 g, czyli 1 oz. I mimo, iż nominał 1 oz oraz próba srebra .999 to de facto standard dla tych monet, u resellerów zamówimy też monety ważące 2 oz, 5 oz, a nawet 1 kg. W sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez problemu dostaniemy popularne na całym globie Kangury z Australii, Britannie z Wielkiej Brytanii czy austriackich Wiedeńskich Filharmoników o niebanalnym nominale 1,5 €.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]