Kredyt obrotowy – sposób na wsparcie prowadzonej przez siebie działalności

Kredyt obrotowy – sposób na wsparcie prowadzonej przez siebie działalności

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, powinni inwestować w zakup innowacyjnych maszyn oraz urządzeń. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Rolnicy a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników proponują w chwili obecnej nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Miejmy jednak na uwadze, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach generują większe koszty albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy warunki, dlatego nie zalecamy tego rozwiązania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do niezbędnego minimum. To też dla wielu rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla firm i rolników tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na finansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam wyszukać kredyt idealnie dostosowany do potrzeb oraz wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność lub spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są szybko, bez zbędnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.