Gdzie sprawdzić aktualny kurs franka szwajcarskiego i wymienić tę walutę?

Gdzie sprawdzić aktualny kurs franka szwajcarskiego i wymienić tę walutę?

Skieruj się na https://www.kantor.pl/frank-szwajcarski-kurs-waluty, aby znaleźć informacje o kursie franka szwajcarskiego.

O franku większość Polaków nie wie za dużo, zasadniczo raptem to, że to ta waluta, w której dziesiątki tysięcy rodzin zaciągnęło w przeszłości kredyty hipoteczne, które obecnie trudno im spłacić. Tymczasem historia tej waluty jest całkiem interesująca.

Frank szwajcarski – uznawany za jeden z najbardziej urzekających banknotów na świecie

Rzecz jasna, frank szwajcarski to waluta Szwajcarii, jednak jest to też środek płatniczy w Liechtensteinie. Obok m.in. jena, dolara oraz euro, frank szwajcarski jest uważany za jedną z głównych walut dzisiejszego świata. Niemniej jednak nie był to pierwszy pieniądz, który funkcjonował w obiegu na terytorium historycznej Szwajcarii. Frank ogólnie mówiąc pojawił się zaledwie w połowie XIX wieku i zastąpił liczne lokalne waluty, które dotychczas były wybijane w szwajcarskich kantonach. Przez minione dziesięciolecia swojego istnienia frank szwajcarski wsławił się swoją niesłychaną stabilnością, unikając między innymi sporym zawirowaniom w czasach kryzysów gospodarczych i dyplomatycznych, jakich doświadczyliśmy w XX i XXI w. Ciekawostką jest to, iż frank szwajcarski uznawany jest za jedną z piękniejszych walut świata. Jego banknoty drukowane od połowy 90-tych wyróżniają się rzadką wertykalną orientacją grafiki i fenomenalnymi barwami. Na frankach można podziwiać osobistości ze świata sztuki (na przykład Arthura Honeggera, Jacoba Burckhardta czy Alberto Giacomettiego), a nie jak przeważnie bywa – wizerunki wojskowych, monarchów bądź ministrów. Z kolei tematem najnowszej, dziewiątej serii banknotów są nauka, przyroda oraz kula ziemska.

Kantor internetowy – tu sprawdzisz aktualny kurs franka

Frank szwajcarski nieustająco cieszy się znacznym popytem wśród inwestorów, jednakże jego notowania śledzą też ciekawością kredytobiorcy z niespłaconymi zobowiązaniami w tej walucie. Żeby znaleźć aktualny kurs franka szwajcarskiego, zalecamy zaglądać na stronę kantorów internetowych, gdzie kurs tej waluty uaktualniany jest w co parę sekund. Tu można też przeanalizować fluktuacje ceny franka w dowolnie wskazanym roku. Jest to opcja użyteczna dla inwestorów analizujących swoje następne działania oraz dla frankowiczów czuwających na optymalny moment, aby zlecić wymianę waluty przed uregulowaniem najbliższej części pożyczki.

Siedziba:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]