Czy warto korzystać z systemu mass collect w firmie?

Czy warto korzystać z systemu mass collect w firmie?

Więcej szczegółów o mass collect znajdziesz tutaj.

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji masowych płatności. Prezentujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację małym i dużym firmom.

Mass collect – gdzie taka usługa będzie przydatna?

Działanie usługi mass collect jest w rzeczywistości stosunkowo proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich ID. Takie rozwiązanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest ogromna ilość klientów, czyli na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych oraz wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze nadanie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (przelew pocztowy, standardowy przelew albo przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie należności niż w przypadku księgowania manualnego, a zarazem na wyeliminowanie możliwych omyłek, jakie mogą zdarzyć się w czasie tego procesu.

Dlaczego warto korzystać z usługi mass collect?

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili dostępne w większości banków (mają ją między innymi mBank i Bank Pekao) warto przeanalizować możliwość jego wykorzystania w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc rozlicza około stu faktur. Zastosowanie mass collect wiąże się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie kontrolowanie na bieżąco spływu należności) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co z czasem skutkuje podniesieniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]