Vitberg – otwarcie pierwszej Pracowni Wibroterapii

Vitberg

W 2018 roku na AWF-ie w Krakowie zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Projekt powstał przy partycypacji nowosądeckiej firmy Vitberg.

Badania oraz zajęcia dydaktyczne z urządzeniami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała z myślą przeprowadzania badań naukowych nad oddziaływaniem terapii wibracjami na organizm człowieka. Będą się w niej również odbywać zajęcia dla studentów uczelni z dziedziny fizykoterapii, odnowy psychosomatycznej oraz kosmetologii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które wyposażona jest pracownia, posłużą także do powysiłkowej regeneracji sportowców. krakowskiej pracowni przyczyniła się do tego, że moduły Vitberg zaczęto testować na AWF-ach w Warszawie i w Gdańsku.

Do jakich badań przyczynią się urządzenia firmy Vitberg?

W najbliższych latach wyniki testów mogą przysłużyć się do usprawnienia treningów sportowców wyczynowych czy modernizacji terapii pacjentów. Z pewnością w Pracowni Wibroterapii będą prowadzone badania z zakresu biochemii i fizjologii. Obserwacji poddany będzie wpływ wibroterapii na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Wyniki obserwacji będą konfrontowane z rezultatami uzyskiwanymi przez laboratoria z całego świata.

Siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]