Terapia wiązką podczerwieni – lasery wysokoenergetyczne

Terapia wiązką podczerwieni – lasery wysokoenergetyczne

Zobacz, gdzie kupić laser wysokoenergetyczny.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która stosuje silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również poprawia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany do leczenia prawie wszystkich części ciała. Nieraz jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się sportowcami – doskonale nada się jako środek minimalizujący uczucie bólu po treningach oraz leczący skutki kontuzji takich jak: zapalenia, naderwania ścięgien czy skręcenia stawów. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest także używany m.in. w leczeniu lumbago, dyskopatii szyjnej, haluksów oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – urządzenia

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną budowę i, w rezultacie tego, odmienny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które emitują podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]