Przyczyny i leczenie zwyrodnienia plamki żółtej

Przyczyny i leczenie zwyrodnienia plamki żółtej

Szukasz więcej informacji dotyczących lasera 2RT Kraków? Wejdź na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/

AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej, to schorzenie wzroku, które dotyka ludzi w starszym wieku i zdecydowanie redukuje jakość widzenia. W dzisiejszych czasach wyspecjalizowane kliniki oferują nowoczesne sposoby korekty wzroku tej dolegliwości. Zabieg AMD staje się środkiem pozwalającym przywrócić dawną sprawność.

Leczenie AMD – czy może być efektywne?

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej charakteryzująca się najwyższym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to właśnie ona sprawia, że nasz wzrok jest wyraźny. AMD jest wadą, która manifestuje się poprzez obniżenie się ostrości wzroku i zniekształcenie obrazu. Odróżniamy postać suchą oraz mokrą tej choroby. Ze starczym wyrodnieniem plamki żółtej borykają się w głównej mierze osoby, które przekroczyły 50. rok życia, natomiast etiologia wady nie została jeszcze do końca poznana. Zakłada się jednakże, że za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada niezdrowy tryb życia – jak np. palenie papierosów, nadwaga czy długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe. Wpływ mogą mieć również czynniki genetyczne oraz pozostałe schorzenia występujące jednocześnie, np. hipertonia bądź hiperglikemia. Współczesna medycyna opracowała szczęśliwie efektywne technologie leczące to schorzenie. Leczenie AMD jest wykonywane z wykorzystaniem specjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT przynosi pozytywne skutki w przypadku suchej postaci zwyrodnienia.

Leczenie AMD – jak wygląda?

Laser wpływa na starzejące się komórki oka jednocześnie nie naruszając receptorów siatkówki. Procedura leczenia jest nieinwazyjna co powoduje, iż może być przeprowadzana u różnych grup pacjentów narażonych na wadę lub całkowitą utratę wzroku. Metoda laserowa hamuje procesy zwyrodnieniowe i pobudza komórki do regeneracji. Zabieg 2RT poprawia metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie AMD nie wywołuje dyskomfortu – jest bezbolesne dla pacjenta. Zanim okulista przystąpi do zabiegu gałkę oczną znieczula się miejscowo, a sama praca lasera 2RT trwa ledwie kilka minut.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]