Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie rześkości wywołują jony ujemne, które powstają się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a również są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i środowisko, oczyszczają powietrze oraz tłumią niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – jak tworzy się jonizacja??

Jonizacja może zachodzić na skutek emitowania ogromnej ilości ciepła, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego lub wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większa część z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak drukarki, komputery czy ekrany, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Zdrowe aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, powstają przez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego aby znowu poczuć czystą i rześką atmosferę w mieszkaniu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja stosowana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wyłapać pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym papierosowy czy niebezpieczne wirusy i bakterie. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie chronicznego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szpitalach, placówkach oświaty, urzędach czy biurach, a więc wszędzie tam, gdzie istotne jest skupienie się na wykonywanych zadaniach.