Szukasz szczegółowych wiadomości o starczowzroczności? Skieruj się na http://tinyurl.com/y8sv2h9y
Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z samoistnych procesów wynikających ze zbliżania się do wieku starczego. Jej symptomem jest utrata zdolności widzenia na nieduże odległości, co tak naprawdę uniemożliwia czytanie książek, użycie laptopa lub telefonu komórkowego, pisanie, a także wykonywanie wielu codziennych aktywności. Presbiopia jest wynikiem osłabienia zdolności akomodacji oka albo jej kompletnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie okularów, jednakże powoduje to trudności. Soczewki do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary progresywne z reguły nie są tanie, a modele dwuogniskowe często nie są komfortowe. Idealnym rozwiązaniem może okazać się wobec tego wyeliminowanie presbiopii w wyniku zabiegu.
Korekcja starczowzroczności. Dlaczego jest konieczna?
Jak już nadmieniliśmy, korekcja starczowzroczności pozwala uniknąć wielu przeszkód przy wykonywaniu koniecznych, najłatwiejszych czynności. Ludzie dotknięte tą chorobą (warto zaznaczyć, iż nieraz pierwsze symptomy starczowzroczności manifestują się zaraz po 40-tym roku życia) mają problemy z czytaniem bądź korzystaniem z laptopa, a także jazdą komunikacją publiczną (trudności ze sprawdzeniem rozkładów jazdy) czy dokonywaniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość przeczytania opisu produktu). Co więcej, w przeciwieństwie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez możliwość lepszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie okularów bywa dla osób cierpiących na tę chorobę uciążliwe. Nie należy też zapominać, że wada ta się stale zwiększa, a każde następujące dwa lata skutkują najczęściej pogorszeniem widzenia o około ćwierć dioptrii.
Korekcja starczowzroczności – jakie metody są możliwe?
Poza korektą przy użyciu okularów, rekomendowane jest też leczenie presbiopii z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność korzystania z okularów. Metody jak np. PRESBYMAX® są też drogą ku temu, żeby w czasie pojedynczego zabiegu w pełni uwolnić się od wady w obu oczach.
Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]