Badania operatorów

Badania operatorów

Chcesz zlecić badania operatorów Bielsko Biała? Zajrzyj tutaj.

Są potrzebne do tego, by sprawdzić, czy ktoś może podjąć pracę jako operator wózka lub innej maszyny. Mimo, że część kandydatów się ich boi, kiedy nie dręczą nas zaburzenia psychiczne, ich zaliczenie nie powinno przyprawić nam większych kłopotów. Jak więc wyglądają badania operatorów pojazdów? Jakich rzeczy należy się po nich spodziewać?

Początkowa część badania operatorów

Na początku testu potencjalny operator uzupełnia opracowany przez specjalistę kwestionariusz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania związane z zachowaniem w rozmaitych, najczęściej trudnych przypadkach. Po sprawdzeniu formularza potencjalnego kierowcy, prowadzący będzie miał możliwość stwierdzić, jak dobrze radzi sobie z nerwami oraz przetestować jego inteligencję i zdolności społeczne. Zawartość formularza zależy od tego, jaki zawód wykonuje ubiegający się o uprawnienia. Ta część badania operatorów często wywołuje duży stres, ale jej zaliczenie nie jest niewykonalne.

Badania operatorów – przyrządy

Kolejna część badania operatorów odbywa się z użyciem odpowiednio skonstruowanych urządzeń. Kolejne zadania sprawdzają takie cechy jak refleks oraz podejmowanie decyzji w ekstremalnych przypadkach. Należy pamiętać, że niekiedy ten element badań może nie być przeprowadzony. Tak będzie, jeśli starający się o uprawnienia w rozmowie przyzna się do gorszego nastroju albo badanie udowodni, że przed wizytą w poradni wypił alkohol. Badanie może zostać wtedy odłożone na inny termin lub – gdy powodem okaże się spożycie alkoholu – również odwołane.

Siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]