Wisiorki z ametystami

Wisiorki z ametystami

Kup ametysty

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych krajach, np.: Australii i Kenii. Ze względu na swoją unikatową purpurową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich królów. w XXI wieku, znaleźć go można w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tych sprawach najlepiej wyrobić sobie własną opinię.