Wisiorki srebrne

Wisiorki srebrne

Jeśli potrzebujesz zawieszek, koniecznie sprawdź https://wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno to dziwić – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje, a także cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – metal ten okazuje się bardzo delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla wykonanej ze srebra biżuterii są szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy zatem stosować ich do czyszczenia biżuterii, a podczas prac domowych koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wykładane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na kontakt z wodą czy wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim schowamy parę ozdób do szkatułki, musimy przed tym owinąć je miękką tkaniną albo wrzucić do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko kurze i specjalne preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób musimy używać delikatnych szmatek – sztywne mogą porysować powierzchnię.