Srebrna biżuteria posłuży lata. Wystarczy o nią zadbać

biżuteria srebrna, srebrna biżuteria sklep internetowy

Jest z nami od wieków i mimo pojawienia się różnych innowacyjnych wzorów, naprawdę niewiele ewoluowała. Biżuteria nadal pełni identyczną funkcję – jest swoistą dekoracją ciała i umożliwia oddanie własnego charakteru. Nic więc dziwnego, że biżuterię równie chętnie zakładają kobiety oraz panowie, dzieci oraz dorośli, osoby z najróżniejszych klas społecznych. Niezależnie od tego, które wzory lubimy, prawie zawsze biżuteria jest wykonywana z podobnych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Czemu więc srebrna biżuteria jest tak często noszona? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby posłużyły co najmniej pięć dekad?

Zalety srebrnej biżuterii

Najważniejszym plusem srebrnej biżuterii okazuje się bez wątpienia to, iż jej używanie pozwala uniknąć wielu powikłań. Srebro jest antyseptyczne, więc noszenie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które w ostatnim czasie przekłuły uszy. Nie możemy nie wspomnieć też o jego atrakcyjności, która łączy się z dość niskimi cenami.

Konserwacja srebrnej biżuterii

Srebro posłuży sporo czasu, ale należy odpowiednio je konserwować. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – nietrudno ją porysować czy pęknąć w kontakcie z detergentami. Srebrna biżuteria powinna też być czyszczona w wodzie z denaturatem lub sokiem z cytryny. Trzeba trzymać ją w szkatułce z delikatną wyściółką – nie dopuścimy tak do jej zarysowania.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]