Oryginalna biżuteria z turkusem

Oryginalna biżuteria z turkusem

Tu zamówisz biżuterię z turkusem.

Turkus jest wymieniany wśród najrzadszych kamieni wydobywanych na świecie. Nic zatem dziwnego, iż chętnie używają go jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla sporej części kupujących synonimem luksusu. Wykonywane bywają z jego użyciem pierścionki, naszyjniki oraz klipsy, które idealnie komponują się z eleganckimi kreacjami. Na barwę turkusu w szczególnym stopniu wpływa miejsce jego wydobycia – między innymi kamienie pochodzące z Iranu są błękitne, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że powstały też jego imitacje – na przykład chalcedon.

Amulety, a biżuteria z turkusem

Warto zaznaczyć, że turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na wyjątkowe walory estetyczne. Według części osób jest bowiem talizmanem, który chroni właściciela przed nieszczęściem. Niewątpliwie w ogromnej mierze stąd bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, jeśli mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego rodzaju sprawy – zwyczajnie doskonale się prezentuje.

Czego nie robić nosząc biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, zatem powinniśmy o nią właściwie zadbać. Przede wszystkim powinniśmy ściągać ją zawsze, kiedy pracujemy – nietrudno wtedy o uszkodzenia. Należy również zdejmować ją przed kąpielą, gdyż środki myjące mogą zmatowić powierzchnię turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w puzderku wyściełanym miękką szmatką – unikniemy tak uszkodzeń.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]