Kupno biżuterii – bezpośrednio u jubilera czy przez internet?

Kupno biżuterii – bezpośrednio u jubilera czy przez internet?

Jeśli potrzebujesz porady złotnika Kraków, skieruj się na obraczki.net.pl

Wraz z ewolucją internetu i rozwojem rynku, zmodyfikowaliśmy także nasze zwyczaje odnośnie dokonywania zakupów. Obecnie bardzo często wykorzystujemy możliwość zamawiania przez internet. I choć w sieci kupimy niemal wszystko, nadal wiele produktów należy kupować w tradycyjnych sklepach. Biżuteria jest jedną z nich.

Dlaczego powinno się kupować biżuterię od jubilera?

Zakup srebrnej broszki, pierścionka lub naszyjnika wiąże się z wyższym wydatkiem niż te, do których przywykliśmy w trakcie zwykłych zakupów. W związku z tym, by być pewnym, iż biżuteria spełni wszelkie nasze wymagania, powinniśmy przyjrzeć się jej bezpośrednio w sklepie jubilerskim. Jest mnóstwo argumentów, które uzasadniają takie postępowanie. Podczas zakupów w sklepie jubilerskim, szczególnie gdy chcemy nabyć obrączki albo pierścionek zaręczynowy, mamy możliwość przymierzyć biżuterię i sprawdzić jak w rzeczywistości będzie się ona prezentować na naszym palcu. Jeżeli z kolei wybierzemy design pierścionka odpowiadający naszym gustom, ale okaże się on zbyt ciasny albo zbyt luźny, jubiler na nasze życzenie dopasuje go do pożądanego obwodu ewentualnie wykona nowy. Kolejnym plusem kupowania wprost w sklepie jubilerskim jest możliwość uzyskania rzetelnej pomocy jubilera. Pokaże on, które kamienie szlachetne będą pasować do naszej karnacji, zaprezentuje popularne nurty we wzornictwie, pomoże nam dopasować odpowiedni kruszec, a klientom szukającym biżuterii na prezent doradzi, co obecnie daje się na ślub, urodziny czy komunię.

Jakie usługi świadczy świadczy złotnik?

Sklepy jubilerskie nie tylko oferują sprzedaż swoich wyrobów złotniczych, ale również świadczą dodatkowe usługi. Kluczową z nich jest naprawa zniszczonej biżuterii. Jeśli wypadł nam kryształek z kolczyka albo rozerwał się naszyjnik, złotnik w mgnieniu oka i perfekcyjnie naprawi go w swojej pracowni. Gdy otrzymamy w spadku biżuterię po kimś, kto posiadał inny obwód palca, złotnik zmieni obwód takiego sygnetu. Na naszą prośbę jubiler wygraweruje także na zawieszce lub pierścionku podziękowania, datę, gratulacje albo inny ważny dla nas cytat. Z kolei jeżeli pragniemy sprezentować komuś unikatowy upominek, ewentualnie mamy swój pomysł na naszyjnik albo broszkę, możemy polecić jubilerowi stworzenie biżuterii zgodnie z naszym szkicem. A jeżeli w szkatułce mamy niepotrzebną czy też uszkodzoną biżuterię, z którą nie wiemy co zrobić, zanieśmy ją do sklepu jubilerskiego, w którym funkcjonuje skup złota.

Siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]