Kolczyki z kamieniami – które najpopularniejsze?

Kolczyki z kamieniami – które najpopularniejsze?

Chcesz zamówić kolczyki z kamieniami? Odwiedź ten adres.

Chociaż biżuteria potrafi obyć się bez minerałów naturalnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie kolczyki lub pierścionki. Minerały mogą całkowicie odmienić wizualne walory ozdób – inny styl mają bowiem kolczyki z kryształami, odmienny zaś te wysadzane bursztynem. Jakie naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami szczycą się szczególnie dużym uznaniem? Które Minerały wykorzystywane przez jubilerów są prawdziwe, a które okazują się sztucznymi produktami? Odpowiedź potrafi zaskoczyć – zwłaszcza czytelników, którzy nie znają się na jubilerstwie.

Kryształki Swarovskiego i kolczyki z kamieniami

Należy nadmienić, że sporo surowców stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wymienić cyrkonie, które wytwarzane są z itru i cyrkonu, a różne odcienie zawdzięczają takimi domieszkom, jak cer lub kobalt. Oprócz cyrkonii, kamieniami sztucznymi są również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Jubilerzy znacznie chętniej wykorzystują jednak kamienie szlachetne. Najpopularniejsze to niewątpliwie topazy, które potrafią mieć barwy od błękitnych do różowych i bardzo wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami często wytwarzane są także z bursztynu, turkusu oraz opalu. Wykorzystanie naturalnych minerałów zazwyczaj podnosi cenę kupna tego rodzaju kolczyków. Dobrze przy tej okazji zdać sobie sprawę, iż są to egzemplarze o wiele bardziej oryginalne, aniżeli te zdobione sztucznymi kamieniami.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]