Historia biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Historia biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Więcej szczegółów o Swarovski biżuteria znajdziesz tutaj

Kryształy prezentują się co prawda doskonale, jednak nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na ich kupno. Na szczęście w salonach jubilerskich dostępne są także tańsze alternatywy dla tych kamieni. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się z pewnością kryształki Swarovskiego. Tradycja ich wyrobu sięga XIX wieku, kiedy Daniel Swarovski wynalazł urządzenie do szlifowania szkła ołowiowego. Aktualnie biżuteria z kryształkami Swarovskiego znana jest na całym globie. Same kryształki stosowane są tak w pierścionkach, jak i smartfonach lub też na obuwiu.

Wytwarzanie biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Kryształki Swarovskiego to obrobione szkło ołowiowe. Technika ich produkcji jest owiana tajemnicą – wiadomo tylko, że wykorzystuje się w tym celu dedykowane maszyny, zaś cały proces przebiega w wysokiej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego jest o wiele lżejsza od autentycznego kamienia. Na tle konkurencji wyróżnia się zwłaszcza starannym szlifem – na początku przywodzi na myśl autentyczne kryształy.

Rodzaje biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Firma oferuje też wiele wyrobów – sprzedaje kryształki producentom elektroniki bądź lamp. Warto także zaznaczyć, że Swarovski jest wytwórcą lornetek i odblasków – między innymi tych, które wykorzystywane są w polskich tablicach drogowych. Jednak to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, wisiorki oraz broszki – są głównym i najbardziej popularnym wyrobem tej marki. Można je nabyć zarówno w markowych sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach online, które posiadają niezaprzeczalnie największy asortyment.