Do jakich kreacji założyć wiszące kolczyki?

wiszące kolczyki

Jednym z najpopularniejszych rodzajów biżuterii są kolczyki. Noszą je nie tylko kobiety – od jakiegoś czasu cieszą się także wzrastającym popytem pośród mężczyzn, zwłaszcza tych ceniących sobie styl alternatywny. Nie można aczkolwiek negować, że kategoryczna większość tego rodzaju biżuterii tworzona jest z myślą o paniach. Niesłychanie efektowne są przede wszystkim wiszące kolczyki. Są one bardziej wyraziste i dzięki temu w zdecydowanie oddziałują na to, jak inni odbierają daną stylizację. To właśnie dlatego są niesłychanie popularne wśród pań w rozmaitym wieku i noszących się w przeróżnych stylach. Ogromna różnorodność wiszących kolczyków umożliwia dobranie ich właściwie do dowolnej kreacji. Jak jednak wybrać wiszące kolczyki najlepiej pasujące do danej sytuacji? Na co winniśmy zwracać przede wszystkim uwagę?

Wiszące kolczyki – mogą wpłynąć na postrzeganie twarzy

Design kolczyków i ich długość to cechy w największej mierze wpływają na to, jak ostatecznie jest widziana twarz, wobec tego trzeba wziąć je pod uwagę wybierając wiszące kolczyki. Krótsze wiszące kolczyki sprawiają, iż twarz wydaje się bardziej okrągła, z kolei te dłuższe (w sprzedaży kupimy takie o długości nawet 7-8 centymetrów) przedłużają ją. Kształt kolczyków posiada tu też gigantyczne znacznie. Wąskie powodują wysmuklenie owalu, z kolei te bardziej koliste – wręcz na odwrót. W sprzedaży dostaniemy też kolczyki bardziej neutralne, które nie wpływają za bardzo na odbiór kształtu naszego oblicza – tutaj koniecznie powinniśmy wspomnieć między innymi o kolczykach przypominających łzy.

Nie łącz kolczyków wiszących z ogromnymi bransoletami

Szukając wiszących kolczyków odpowiednio dopasowanych do danej kreacji należy pamiętać, iż są one niesłychanie wyraźnym elementem. W towarzystwie innej odznaczającej się biżuterii mogą więc wywołać odczucie egzageracji. Z tej przyczyny najlepiej wystrzegać się noszenia ich do ogromnych kolii, bransolet bądź zegarków. Wiszące kolczyki będą za to prezentowały się wyśmienicie, jeśli w stylizacji zostaną najmocniejszym akcentem – rzecz jasna pod warunkiem, iż będą tworzyć spójną całość z fryzurą, butami oraz sukienką.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]