Biżuteria z koralem

biżuteria z koralem, biżuteria srebrna

Biżuteria z koralem jest nie tylko niezwykle elegancka, ale posiada również właściwości ochronne. Jego nazwa wywodzi się od hebrajskiego słowa “gord” oznaczającego amulet. Kamień korala, nazywany drzewem oceanów, symbolizuje bogactwo i siłę. Wierzy się, iż kamień korala chroni przed złą energią i działa hamująco na pobudzony organizm. W mitologii, koral poświęcano bogini Wenus, chcąc pobudzać uczucie miłości. Dzieci z kolei, miały być strzeżone przed złymi duchami i truciznami.

Biżuteria z koralem – idealne uzupełnienie stroju

Zwykło się mawiać, że uśmiech to najpiękniejsza ozdoba kobiety. Trudno się z tym nie zgodzić. Jednak indywidualnie dopasowana biżuteria jest eleganckim dopełnieniem stroju każdej kobiety. Biżuteria z koralem, będąc z jednej strony drobnym dodatkiem, z drugiej zaś wyszukaną ozdobą, pasuje zarówno do codziennej stylizacji, jak i na specjalne okazje. Kamień korala najczęściej występuje w kolorach czarnych, łososiowych i różowych. Rzadko kiedy przyjmuje odcień niebieski.

Biżuteria z koralem – właściwości lecznice

Biżuteria z koralem pozytywnie oddziałuje również na polu medycznym. Rozgrzewając i ożywiając organizm, dodatnio wpływa na ukrwienie organizmu i kości. Osobom cierpiącym na niedożywienie, zaleca się zakładanie kamienia koralu w formie wisiorka. Właściwości kamienia korala szczególnie związane są z płcią piękną. Reguluje cykl menstruacyjny i polepsza płodność. Dodatkowo, koral przychodzi z pomocą przy leczeniu problemów seksualnych. Nosząc biżuterię z koralem można liczyć na redukcję stresu i spokojne życie rodzinne.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]