Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Szukasz cyrkonii? Koniecznie odwiedź tę stronę

Podczas ozdabiania biżuterii popularnie używa się najpiękniejsze kamienie szlachetne. Poza gwarantowanym dodaniem biżuterii niepowtarzalnego wyglądu, znacznie podnoszą wartość opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza odbiorców jest w stanie pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty w posiadanej biżuterii. Znaleziono naturalnie także rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane kamienie ozdobne, nie pojawiające się w czystej formie w przyrodzie. Stanowią one jedną z najlepszych alternatyw dla brylantów – z powodu niemal identycznego wyglądu i podobnych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia jest przezroczysta, ale okazy składające się z niestandardowych substancji mogą posiadać wszystkie odcienie lub nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Ze względu na wymienione walory estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie są powszechnie stosowane jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, posiadają one naturalnie także inne przeznaczenia. Przykładowo, używa się je w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach czy też przemyśle. Dawniej, przez swoje właściwości używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. W przypadku, gdy zaciekawieni jesteśmy najbardziej znaną postacią cyrkonii, czyli biżuterią, nabyć ją można na przykład przez internet.