Tabliczki informacyjne poprawiają bezpieczeństwo

Tabliczki informacyjne poprawiają bezpieczeństwo

Znajdź tabliczki informacyjne na www.poniedzialek.pl

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, a budynki są bezpieczniejsze, chociaż z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi. Sprawdźmy zatem jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – oznaczają nieruchomości i szkoły

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znaczą nieruchomości – bloki, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, urzędy, komendy policji. Sprawiają, że bezproblemowo wyszukamy np. urząd miasta. Należy jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na murach bloków, ponieważ bardzo często możemy je również zauważyć wewnątrz. To bardzo duży zbiór oznaczeń, które najczęściej mają funkcję ochronną, ale także stricte komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie odpowiedniego biura lub pracownika w wielkich biurowcach – w urzędach w przedsionku znajdują się tabliczki z określeniami departamentów. Szukasz sekretarza czy wydziału księgowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Tak samo znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które zlokalizowane są przy wejściu do biura. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – wyznaczają tzw. palarnie

Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są w końcu narzucane przez odpowiednie akty prawne. Informują gdzie znajdują się drzwi bezpieczeństwa, wyodrębniają pomieszczenia wyłącznie dla personelu, mówią o standardach udzielania pomocy. Istnieje powszechny obowiązek używania tabliczek informacyjnych, istnieją również specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych komponentów (takich jak aluminium), często świecą w ciemności i można je szybko zamontować.

Siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]