Wyszukiwanie obrazem w Google Grafika – poradnik krok po kroku

Wyszukiwanie obrazem w Google Grafika – poradnik krok po kroku

Pobrałeś zdjęcie z dowolnej strony internetowej i chcesz sprawdzić, kto jeszcze używa je do własnych celów? A może… jesteś autorem danego zdjęcia i zastanawiasz się, czy nie zostało ono użyte bezprawnie? Najpopularniejsza wyszukiwarka daje możliwość takiej kontroli nad grafikami znajdującymi się w sieci. Jak wyszukać obraz w Google? Poznaj dostępne opcje szukania.

Google Grafika, czyli wyszukiwarka obrazów

W 2001 roku Google uruchomiło “Google Image Search”, czyli wyszukiwarkę materiałów graficznych. Znajdziemy tam pliki w różnych rozmiarach, formatach i kolorach. Zdjęcia znalezione w sieci mogą służyć za inspirację. Większość z nich nie jest przeznaczona do użytku komercyjnego bez wykupienia licencji.

Materiały, które wyszukamy, są również źródłem wiedzy. Zobrazowanie pewnych wiadomości pozwala lepiej przyswoić i zapamiętać informacje. Poprzez wpisanie zapytania, w szybki sposób odnajdziemy dopasowane do naszej treści ilustracje. Dzięki Google Grafika nie musimy instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Znajdziemy tu infografiki, zdjęcia czy też screenshoty.

Wyszukiwanie obrazem w Google Grafika na komputerze

Poznaj 3, dostępne dla wszystkich, metody wyszukiwania zdjęć w Google.

 1. Jedną z najpopularniejszych metod jest przeciągnięcie grafiki w pole wyszukiwania. Po wstawieniu zdjęcia, wyniki pokażą materiały, które przekierują Cię na stronę, z takim samym bądź bardzo podobnym plikiem graficznym.
 2. Możesz wyszukiwać obraz za pomocą adresu URL. Należy wpisać adres: images.google.com – wybrać ikonkę aparatu, następnie “Wklej adres obrazu” i wykonać dokładnie tę czynność we wskazanym polu.

  Wyszukiwanie obrazem w Google - prześlij obraz

 3. Wybierając wyżej wymieniony adres: images.google.com istnieje możliwośc wyszukiwania obrazów podobnych do tych, znajdujących się na Twoim komputerze. Podobnie jak powyżej – na wskazanej stronie należy kliknąć w ikonkę aparatu, następnie w “Prześlij obraz” i wybrać plik. Za moment wyszukiwarka pokaże podobne grafiki.

  Wyszukiwanie obrazem w Google - wklej adres obrazu

Wyszukiwanie dla użytkowników przeglądarki Google Chrome

Jeśli jesteś użytkownikiem przeglądarki Google Chrome, to możesz wyszukać obraz za pomocą kliknięcia prawego przycisku myszy oraz wybraniu opcji “Szukaj obrazu w Google”. Zostaniesz przekierowany na stronę główną wyszukiwarki, gdzie pojawi się informacja tym, jaki rozmiar ma szukany przez Ciebie plik oraz na jakich stronach został on użyty. Wyszukiwarka podpowie także obrazy podobne wizualnie.

Wyszukiwanie obrazem w Google Chrome

Wyszukiwanie obrazem w Google Grafika na telefonie (urządzenie z Androidem)

Poznaj 3 metody wyszukiwania obrazów na Twoim telefonie:

 1. Wyszukiwanie za pomocą obrazu w wynikach wyszukiwania – jeśli posiadasz zaktualizowaną wersję aplikacji Google w telefonie, otwórz stronę:images.google.com, kliknij “Wyszukaj obraz” i wskaż dowolną grafikę, następnie w prawym górnym rogu wybierz “Przeszukaj wizualnie” ten obraz.
 2. Wyszukiwanie za pomocą obrazu ze strony internetowej* – wybierz na swoim telefonie aplikację Google lub Google Chrome. Otwórz stronę z wybranym obrazem – kliknij i przytrzymaj go. Następnie wybierz opcję “Szukaj za pomocą Obiektywu Google”. Teraz możesz wybrać dowolny sposób wyszukiwania: Za pomocą obiektu na obrazie: “Wybierz na obiekcie”; Użyj tylko części obrazu: kliknij “Wybierz obszar obrazu”, a potem przeciągnij rogi pola dookoła wybranego obszaru. Przewiń na dół strony, by znaleźć podobne wyszukiwania. *Funkcja dostępna na tabletach i telefonach komórkowych
 3. Wyszukiwanie za pomocą obrazu zapisanego na telefonie* – otwórz aplikację Google i wybierz przycisk “Discover”. Na pasku wyszukiwania kliknij “Obiektyw Google Google Lens”. Zrób lub prześlij zdjęcie, którego będziesz używać do wyszukiwania. Aby przesłać zdjęcie: kliknij “Galeria” i wybierz swoje zdjęcie. Zdefiniuj obszar, którego chcesz użyć do wyszukiwania: za pomocą obiektu na obrazie lub użyj tylko części obrazu. Na dole strony znajdziesz podobne wyszukiwania.

*Funkcja dostępna tylko i wyłącznie na telefonach komórkowych

Jak znaleźć podobne obrazy w Google?

Aby znaleźć podobne obrazy w wyszukiwarce Google, użyj jednego z powyżej przedstawionych sposobów. Wyszukuj np. poprzez dodanie określonej grafiki, za pomocą adresu URL danego pliku graficznego czy też wpisując konkretne frazy.

Wyszukiwanie obrazem nie działa?

Jeśli podczas wyszukiwania obrazu strona ładuje się powoli bądź dana grafika nie wyświetla się poprawnie, to spróbuj wykonać następujące czynności, po kolei sprawdzając czy któraś z nich zadziałała:

 1. Przeglądaj zdjęcia w trybie prywatnym.
 2. Wyczyść pamięć podręczną i pliki cookie w przeglądarce.
 3. Wyłącz wszystkie paski narzędzi i rozszerzenia.
 4. Włącz JavaScript.

Teraz powinno się udać!

Źródło tekstu: https://seo4.net/blog/aktualnosci/wyszukiwanie-obrazem-w-google-grafika-poradnik-krok-po-kroku/