O czym pamiętać przy wyborze kabli RTV?

O czym pamiętać przy wyborze kabli RTV?

Skieruj się tutaj, aby kupić kable RTV

Bez wydajnych sieci nie moglibyśmy pobierać sygnału telewizyjnego oraz internetowego. Jak nietrudno się domyślić, najważniejszymi ich elementami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe będzie przesłanie informacji do kolejnych hubów i gniazd. Z uwagi na to, jak są one ważne, firmy zakładające sieci starannie wybierają używane przez nie kable. Ich dobór może stać się przyczyną poważnych problemów – wszak w zależności od sytuacji należy wykorzystać odmienne kable. Istotna okazuje się też ich solidność, gdyż instalacje muszą wytrzymać minimum kilkanaście lat użytkowania. Jak zatem kupować kable RTV? Które ich typy wyróżniamy?

Zastosowanie kabli RTV

Najczęściej wykorzystywanym typem kabli RTV są przewody światłowodowe – z ich wykorzystaniem transmituje się sygnały internetowe, telewizyjne i połączeń głosowych. Jak nietrudno stwierdzić, przewody światłowodowe jako oś transmisji informacji stosują światło, które przesyłane jest po odpowiednio przygotowanym materiale szklanym. Oprócz tego stosowane są również kable koncentryczne, które stosuje się zazwyczaj do przesyłu sygnałów o niewielkiej mocy. Takie przewody wykorzystywane są najczęściej do przesyłu informacji bezpośrednio do klientów.

Jak kupować kable RTV?

Jak już nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie jest prosty. Z tego względu firmy montujące te sieci najczęściej stawiają współpracę z doświadczonymi dostawcami. Kupując kable RTV od dobrego dostawcy zyskujemy gwarancję, że złożona z nich instalacja okaże się w każdym przypadku niezawodna. Warto wybrać tego dostawcę, który sam produkuje oferowane przez niego kable RTV. Istotne będzie także to, czy ekipa dostarczająca kable RTV udziela możliwości reklamacji i świadczy pomoc w przypadku problemów – wszak to producent powinien najlepiej znać swój produkt i niezależnie od warunków zaproponować rozwiązanie, które umożliwi założenie funkcjonalnej instalacji.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]