Nadajnik optyczny – ważny element sieci

Nadajnik optyczny – ważny element sieci

Potrzebujesz nadajnika optycznego? Odwiedź ten adres

Ze względu na fakt, że niemal wszyscy korzystamy z sieci kablowych, muszą one w dzisiejszych czasach być naprawdę wydajne. Nie może zatem zaskakiwać, że podzespoły wykorzystywane przez ekipy telekomunikacyjne są wysokiej jakości – wyłącznie tak możliwe jest wykonanie w stu procentach niezawodnej instalacji. Głównymi elementami są rzecz jasna przewody, jednak – jak nietrudno się domyślić – bez innych podzespołów właściwe działanie sieci nie jest możliwe. Innymi istotnymi elementami sieci RTV są m. in. nadajniki optyczne, które emitują wiązki lasera przekazywane następnie za pośrednictwem światłowodów.

Nadajniki optyczne – dlaczego istotne?

Jak przed momentem nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej instalacji kablowej. Jest on kolejnym elementem infrastruktury po nadawcy informacji i koderze. Przygotowane informacje są tak przekazywane światłowodami, zaś potem odbierane przez dekoder, by trafić do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która charakteryzuje się niskim zniekształceniem informacji oraz niezawodnością – z tego powodu prawie całkowicie zastąpił już starsze technologie.

Niezawodne nadajniki optyczne

Aby instalacja była efektywna oraz niezawodna, do jej zamontowania powinniśmy zastosować wyłącznie podzespoły wysokiej jakości. Nadajnik optyczny z uwagi na istotną rolę musi funkcjonować we wszystkich warunkach – dlatego o tym, gdzie go kupić powinniśmy pamiętać już w czasie projektowania instalacji. Firmom zajmującym się fachowym zakładaniem instalacji zaleca się wybór tylko sprawdzonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, którzy sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują możliwością reklamacji, zaś w razie komplikacji w czasie instalacji – są w stanie zapewnić specjalistyczną pomoc podmiotom z całej Polski.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]